Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

HMOBIL.CZ

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce nyní potvrdil, že pracují na skládacím telefonu, který bude představen příští rok.

Před pár dny představil Huawei jedny z nejočekávanějších smartphonů letošního roku, Mate 10 a Mate 10 Pro. Oba modely v sobě ukrývají tu nejlepší možnou výbavu, nebo i pokročilou umělou inteligenci. Výrobce ovšem již nyní usilovně pracuje na možná ještě zajímavějším telefonu.

Richard Yu, generální ředitel Huawei, v rozhovoru pro Cnet potvrdil, že pracují na skládacím smartphonu. Samsung tedy není jediný, který na takovém telefonu pracuje. Již letos jsme se však mohli setkat se skládacím telefonem ZTE Axon M, který nabízí dva samostatné 5,2palcové displeje. Při zavřeném stavu však telefon vypadá tak jako každý jiný, změna nastává, jakmile jej otevřete. Rázem se můžete dívat na dva displeje, které mají v součtu úhlopříčku 6,8 palců.

Dle Richarda Yu však spočívá problém v tom, že jakmile telefon od ZTE „otevřete“, vytvoří se mezi oběma displeji vcelku veliká mezera. Pracovní vzorek od Huawei má zatím ten samý problém. Pro masovou produkci tak telefon ještě není připraven a dle ředitele potřebuje vylepšit v mechanické oblasti, samotné skládání musí být také flexibilnější.

Údajný Samsung Galaxy X, který bude představen také v roce 2018, již tento problém dle spekulací vyřešil. Je tak téměř jasné, že Huawei nevypustí do světa telefon s nelichotivou mezerou mezi displeji. A bude se tento problém snažit vyřešit co nejrychleji, aby byli konkurenceschopní očekávanému modelu od Samsungu.

Zatím však neexistují žádné rendery, jak by skládací telefon od Huawei mohl vypadat. Stejně tak název zatím zůstává utajený. Vypadá to tedy, že zatímco letošním trendem byly bezrámečkové telefony, tak tím příštím budou telefony skládací.

zdroj: Phone Arena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.