Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Samsung Galaxy S10 recenze: Luxusní mobil, za který si budete chtít připlatit

HMOBIL.CZ

Samsung Galaxy S10 recenze: Luxusní mobil, za který si budete chtít připlatit

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony byly dnes představeny. Výroční řada S10 oslavuje 10 let Galaxy telefonů. Korejská společnost opět posunuje laťku o kousek výše. Nové smartphony se můžou pyšnit Infinity-O displejem, ultrazvukovou čtečkou otisků prstů v displeji i třeba skvělými fotoaparáty. Pojďte se s námi podívat na recenzi Galaxy S10.

Balení Samsung Galaxy S10 obsahuje to nejpodstatnější. Změnu ale nečekejte

V balení Samsung Galaxy S10 neočekávejte žádné překvapení. Nebude se lišit od toho, co známe z jiných Samsung Galaxy telefonů. Kromě samotného zařízení se v balení nachází nabíjecí adaptér, USB-C kabel, sluchátka AKG, redukce z microUSB na USB-C, USB-OTG redukce, špendlík na vytáhnutí slotu se SIM kartami a samozřejmě manuály.

Samsung Galaxy S10+ Unboxing (česky)

Samsung Galaxy S10+ Unboxing (česky)

Spekulovalo se nad tím, že se v balení bude nacházet i fólie na displej. To se potvrdilo částečně. Přímo v balení totiž fólie není, protože už je rovnou nalepená na každém novém Galaxy S10 telefonu. Obal v balení, které se prodává v Česku, nenajdete.

Huawei P30 bude mít Samsung displej. Může za to fiasko s LG panely u Mate 20 Pro?

Galaxy S10 má moderní design s průstřelem. Existuje i verze s keramikou

První, čeho si všimnete na Samsung Galaxy S10 je určitě průstřel, neboli otvor v displeji. U všech tři modelů se díra pro selfie kameru nachází v pravém horním rohu. Jedná se o tzv. Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity. První dva jsou jiné názvy pro výřezy a New Infinity je budoucí typ úplně bezrámečkového displeje.

samsung galaxy s10 plus ceramic white
samsung galaxy s10e predni strana
samsung galaxy s10e displej
samsung galaxy s10 selfie kamera
samsung galaxy s10 plus fotografovani

U Plus verze Galaxy S10 je otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že obsahuje dvě selfie kamery. Telefony mají i hodně malé rámečky kolem displeje. U modelů S10 a S10+ zabírá displej 93,1 procent přední strany, u modelu Galaxy S10e je to 91,6 procent. Z tapet, které Samsung přichystal k “es-desítkám” je patrné, že nechtějí dávat moc najevo, že displej má díru. Každá tapeta v pravém horním rohu je totiž ztmavená

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Zadní strana telefonu je rovněž odlišná. Mnohem více nyní připomíná Samsung Galaxy Note 9. A to už třeba jen tím, že fotoaparáty jsou v horizontální poloze. Nechybí ani senzory na měření tepu a SPO2. Čtečka otisků prstů byla přesunuta, u Samsung Galaxy S10e do rámu telefonu na boku a u dvou dražších modelů přímo do displeje. Čtečkám se nicméně budeme věnovat zvlášť v odstavci níže. Nyní se podíváme ještě na samotné materiály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.