Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Nejlepší telefon od Xiaomi se vyprodal za minutu

HMOBIL.CZ

Nejlepší telefon od Xiaomi se vyprodal za minutu

Společnost Xiaomi uvedla prostřednictvím svého internetového obchodu do prodeje svůj vrcholný model Mi 9. Zájem o novinku byl na domovském čínském trhu tak obrovský, že výrobce musel po 53 sekundách oznámit, že je vyprodáno. Upozornil na to server wccftech.com.

Xiaomi Mi 9

I když by se většina výrobců radovala, jak úspěšný start novinka má, pro Xiaomi je to horší výsledek než v případě předchůdce. Ten totiž z nabídky internetového obchodu zmizel za pouhých 37 sekund.

O klesající popularitě přesto hovořit nelze, právě naopak – devítka bude pravděpodobně jedním z největších trháků letošního roku. Otazník nicméně visí nad tím, kolik přístrojů šlo v první vlně vlastně do prodeje. Podle serveru wccftech.com mělo jít o zhruba milion kusů.

Velmi atraktivní cenovka

Tak velký zájem není překvapivý, neboť v domovské Číně se přístroj nabízí za 2999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 10 000 Kč bez daně. A s ohledem na danou částku je výbava skutečně velmi atraktivní.

Hned na úvod se sluší zmínit, že půjde o jeden z nejvýkonnějších telefonů na trhu. To je zásluha především osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 855, který pracuje při taktu až 3 GHz. Dále se počítá s 6 GB operační paměti a 64GB úložištěm. V prodeji by se nicméně měla objevit také verze se 128GB pamětí.

Xiaomi Mi 9

Na první pohled zaujme líbivý design, který kombinuje kovovou a skleněnou konstrukci. Prakticky celou čelní stranu lemuje velký 6,4palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+ (1080 x 2340 pixelů), pouze podél horního okraje je malá kapka, ve které se ukrývá čelní kamera. Zadní strana pak díky speciální povrchové úpravě láká na zajímavé odlesky.

Dalším lákadlem má být u modelu Xiaomi Mi 9 kamera, respektive kamery. Na zadní straně je trojitá optika, která se skládá z hlavního 48MPx fotoaparátu, druhého 16MPx senzoru s širokoúhlým záběrem a konečně 12MPx fotoaparátu s dvojnásobným optickým zoomem.

Podle DxO Mark je nová devítka aktuálně nejlepším telefonem pro natáčení videa na trhu. Mezi fotomobily se pak přístroj umístil jako čtvrtý.

V Česku za pár měsíců

Třešničkou na dortu je pak extrémně výkonné bezdrátové nabíjení. S 20W nabíječkou je možné i bez kabelů dobít novinku za pouhých devadesát minut, o čemž si drtivá většina konkurentů může nechat tak akorát zdát. Akumulátor má přitom kapacitu 3300 mAh.

Pro úplnost dodejme, že přístroj běží pod operačním systémem Android a k dispozici je grafická nadstavba MIUI, jak jsme již u přístrojů od Xiaomi zvyklí.

Xiaomi Mi 9

V Evropě by se měl model Xiaomi Mi 9 začít prodávat v průběhu následujících měsíců. Cena bude kvůli nákladům na dovoz a DPH vyšší, pravděpodobně se bude pohybovat mezi 12 a 14 tisíci korun. Pokud se to potvrdí, půjde o vůbec nejlevnější telefon s extrémně výkonným čipem Snapdragon 855.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.