Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Kupujeme nový telefon: jak vybrat správně a na co si dát pozor

HMOBIL.CZ

Kupujeme nový telefon: jak vybrat správně a na co si dát pozor

Kupujeme nový telefon: jak vybrat správně a na co si dát pozor
  • Důležitý je u koupě nového telefonu pre-monitoring trhu a samozřejmě výběr správného obchodníka
  • Náš průvodce vám poradí, na co si dát pozor a jakým nákupům se raději vyhnout

Nákup nového smartphonu u většiny lidí předchází dlouhý výběr, srovnávání parametrů, ceny a výhodnosti. Ne vždy si však každý dá pozor na všechny nástrahy, které nákup nového zařízení doprovází. Obezřetnost se určitě vyplatí, zvláště, pokud nenakupujete v právě ověřeném obchodu. Zaměříme se proto na všechna rizika, která by mohla nákup nového zařízení doprovázet a nezapomeneme ani na menší cenová srovnání výhodnosti. Ne vždy totiž se pár ušetřených stokorun musí vyplatit.

Vybíráme smartphone

Asi nejpříjemnějším krokem celé naší dnešní poutě bude vybírání nového smartphonu. Zaměříme se hlavně na cenu a její variabilitu. Cena novinek je téměř ve všech případech nadsazená, což asi málo koho překvapí.

Je v podstatě jedno, jestli se bavíme o značkách Apple, Samsung, Sony, Nokia nebo HTC. Každá novinka, a zvláště pokud se jedná o prémiový model, přichází s cenovkou, která v tu danou chvíli nemusí odpovídat cenou konkurenci nabízející podobnou výbavu. Je určitě dobré nějaký ten čas vyčkat, zvláště když téměř každá nová vlajková loď daného výrobce startuje vždy na vyšší ceně než její předchůdkyně. Apple iPhone 8, Samsung Galaxy S8, Sony Xperia XZ1, HTC U11

V následujícím přehledu se podíváme na to, jaké značky nejvíce zlevňují. Ceny jsou zprůměrované, proto může docházet k mírným odlišnostem, v tabulce nezohledňujeme různé akční nabídky s omezenou dobou trvání.

ModelCena v říjnu 2017Cena v říjnu 2018SlevaVyplatí se počkat?
Apple iPhone 821 000 Kč18 000 Kč3 000 Kčano
Samsung Galaxy S820 500 Kč16 500 Kč4 000 Kčano
Sony Xperia XZ117 000 Kč11 100 Kč5 900 Kčano
HTC U11 17 600 Kč10 100 Kč7 500 Kčano

Jak si můžete povšimnout, ač byl Apple vždy vnímán jako značka, která nemá potřebu zlevňovat ani staré kusy a pro jistotou je vyřadí z nabídky, nově to již neplatí. Loňský iPhone 8 zlevnil, a to se bavíme o základní verzi. U plusové řady jsou slevy ještě větší, Apple navíc ponechal v nabídce i povedenou 7. generaci iPhonů. Obecně lze však říci, že nejvýrazněji zlevňují produkty Sony, rozhodně se vyplatí počkat i na HTC. V každém případě, za rok většina z uvedených smartphonů zlevnila markantně, pokud na nákup nespěcháte, počkat se opravdu vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.