Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Honor 9 Lite: atraktivní design, slušná výbava, sympatická cena

HMOBIL.CZ

Honor 9 Lite: atraktivní design, slušná výbava, sympatická cena

Huawei, který má pod sebou také divizi Honor, si toho pro nás ke konci roku připravil opravdu hodně. Posledním telefonem roku 2017 čínské značky se nyní stal nový model Honor 9 Lite. Své příznivce se bude snažit nalákat hlavně na atraktivní design nebo zadní i přední duální fotoaparát.

V portfoliu značky Huawei a Honor se již teď velice špatně orientuje. Máme tu několik modelů, které nesou označení Lite. Za názvem je sice rok pro usnadnění, i tak není jednoduché se v tom vyznat. Navíc také již přidali k přídomku Lite další přídomek v podobě slova „mini“. Přesto si nejspíše v Honoru řekli, že by nám to mohli ještě více s těmi Lite verzemi poplést. Aktuálně totiž představují model Honor 9 Lite, který nabízí téměř identickou výbavu jako Huawei Enjoy 7S.

Pokud se zaměříme na konstrukci, zjistíme, že Honor 9 Lite nabízí skleněná záda, která jsou doplněna o kovový rám. Do tohoto těla se pak výrobci podařilo vměstnat 5,65palcový displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Po vzoru dnešních trendů pak nabízí poměr stran 18:9 a minimální rámečky. I díky tomuto designu se nachází čtečka otisku prstů na zadní straně.

Čím se ale model 9 Lite pokusí zaujmout ještě více, jsou jeho duální fotoaparáty. Dva snímače totiž nalezneme jak na přední straně, tak na té zadní. Jejich rozlišení je pak shodné. Hlavní fotoaparát nabídne 13 Mpx, zatímco ten sekundární 2 Mpx. Druhý snímač pak poslouží hlavně pro takzvaný bokeh efekt, kdy si budete moci hrát s rozostřením pozadí.

V oblasti výkonu pak představený model také neurazí. Srdcem smartphonu se stal procesor Kirin 659, kterému sekunduje 3 GB nebo 4 GB paměti RAM. Pro data uživatele je připravena paměť 32 GB či 64 GB. Pozitivem je i fakt, že nechybí slot pro microSD kartu, s úložným prostorem by tak neměl být problém. Energii telefonu dodává 3 000 mAh baterie. Po softwarové stránce zde nalezneme nejnovější Android 8 Oreo, který je překryt nadstavbou EMUI ve verzi 8.0.

Co se týče dostupnosti, do prodeje se nový telefon Honor 9 Lite dostane již 26. prosince, pouze však v Číně. Na dalších 14 trhů by se pak měl dostat záhy. Mezi země, kde se bude prodávat, patří například Velká Británie, Rusko či Indie. Kdy přesně se dostane také k nám, však není jisté. Menší paměťová varianta telefonu je k dostání za 180 dolarů, zhruba 3 900 korun. Za lépe vybavenou variantu si pak výrobce účtuje 275 dolarů, to je téměř 6 000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.