Czech Division
+[420] 722 222 463
info@hmobil.cz

Co zatím víme o Galaxy Note 10? Design, specifikace, cenovka i datum vydání

HMOBIL.CZ

Co zatím víme o Galaxy Note 10? Design, specifikace, cenovka i datum vydání

Pokud Samsung přesně sleduje svůj cyklus vydávání nových modelů, měli bychom se Galaxy Note 10 dočkat do půl roku. Pojďme se podívat na prozatím vše, co o očekávané novince víme.

Bude se dát skládat?

S rostoucí popularitou ohebných a skládacích modelů, které již brzy začnou sjíždět z výrobních linek, bychom se takové možnosti ani nemohli příliš divit. Zatím ale nemáme důvod se domnívat, že by Samsung svou technologii, kterou uvedl k životu v případě Galaxy Fold, hodlal implementovat i do Galaxy Note 10. Navíc ohebné komponenty ještě zdaleka nemají perfektní podobu. Jak u modelu Fold, tak u jeho největšího konkurenta – Huawei Mate X. Jsou drahé, náročné na výrobu a navíc na obrazovce zanechávají znatelný záhyb. Tedy alespoň prozatím.

Navíc vzhledem k tomu, že Galaxy Note 10 podle vyjádření Samsungu nebude tím nejprémiovějším modelem, jaký jihokorejská firma v letošním roce nabídne, dá se tak očekávat, že se nebude příliš odlišovat od svého předchůdce. Samozřejmostí zůstávají ale slabší rámečky a nižší hmotnost přístroje. Stejně tak je nutností integrovaná čtečka otisků prstů v displeji, kterou Samsung představil už v rámci řady Galaxy S10. Spekuluje se ale také o absenci sluchátkového konektoru, což by se stalo vůbec poprvé v rámci řady Note.

Úplně bez tlačítek?

Jak jsme již informovali, Galaxy Note 10 by mohl být prvním Samsungem bez mechanických prvků. Samsung navíc podle některých informací údajně vyvíjí technologii na dotek citlivých responzivních modulů, které by poté mohl teoreticky do boků přístroje umístit. Zda to ale stihne do vydání nejnovější Notu, to je prozatím nezodpovězená otázka.

Jak velký displej?

Řada Note nabízela vždy větší obrazovku než jakou disponovala série Galaxy S. Je tedy logické, že půjde o větší než 6,4″ displej, jaký nabízí Galaxy S10+. Zajímavější otázka už však je, zda svou velikostí trumfne i 6,7″ panel modelu Galaxy S10 5G. Konkrétně se v souvislosti s očekávanou novinkou spekuluje o velikosti obrazovky mezi 6,66″ a 6,75″. Vzhledem k tomu, že se přece jen bavíme o řadě Note, věřili bychom spíše tomu, že se Samsung přikloní k největší možné variantě a obrazovka Note 10 „přeroste“ i model S10 5G.

Vpředu budou s jistotou dvě díry. Zda půjde v obou případech o fotoaparát jako u S10+ nebo bude jedna z nich patřit „pouze“ senzoru hloubky, se dozvíme zřejmě později.

Co bude uvnitř?

Existují informace, které mluví o tom, že srdcem novinky bude nová generace procesorů Exynos 9825 postavených na 7nm procesu a technologicky připravených na síť 5G. Je také dost možné, že se dočkáme dvou modelů, z nichž jeden bude na 5G již připraven. Všem by se ale více líbilo, kdyby Samsung konečně ukončil současný zmatek a vydal jeden telefon plně připravený na novou pátou generaci.

O velikosti paměti RAM nemá smysl vést příliš řečí – 12 GB je možná až zbytečně moc a tak nejspíše prozatím zůstane pouze ve snech. Varianta 8 GB, kterou disponují současné vlajkové lodě, je rozhodně reálnější.

Fotoaparáty – dlouhý, širokoúhlý a ToF

Vzadu nejspíše budou čtyři fotosnímače. Proč? Odpověď zní – ToF. Note 10 se tak nejspíše objeví na trhu, stejně jako modely S10 a S10+, se standardním, širokoúhlým a teleobjektivem. Stejně jako u Galaxy S10 5G se k nim přidá čtvrtý modul v podobě ToF, jež umožňuje 3D skenování tváře nebo používání rozšířené reality.

Kromě toho očekáváme, že mezi Galaxy Note 10 a Galaxy S10+ nebude velký rozdíl v kvalitě obrazu a celkovém výkonu fotoaparátu. Což není špatná zpráva – snímky z S10+ jsou na vynikající úrovni.

Baterie? Možná úplně nová technologie

Společnost Samsung údajně pracuje na nové technologii grafenových baterií, která by mohla nahradit současný standard Li-Ion. Podle některých zdrojů její vývoj již dokonce dotáhla do zdárného konce.

O co jde? Tak za prvé – grafenové buňky jsou schopné udržet o 45 % více energie než jejich Li-Ion protějšky. Za druhé – jejich nabíjení je až pětkrát rychlejší oproti současné technologii. A za třetí nemají nebezpečnou výbušnou vlastnost, na kterou před několika lety doplatila pověst Samsungu. Pokud by celý koncept s grafenovými bateriemi klapl, šlo by o skutečně revoluční počin.

Kdy a za kolik?

Model Samsung Galaxy Note 9 přistál minulý rok na pultech obchodů 24. srpna s cenovkou 25 999 korun za 128GB variantu. Nemáme důvod se domnívat, že by se Note 10 měl objevit na trhu později. Samsung si díky tomu pravidelně užívá měsíc na něj koncentrované pozornosti – ještě před tím, než svou novou nabídku v září představí Apple.

Co se týče ceny, očekáváme mírný nárůst. Když vezmeme v potaz částky, za které se nyní nabízí smartphony řady S10, s největší pravděpodobností nám vyjde cenovka zhruba o 2 000 až 2 500 korun výše než v případě modelu z minulého roku.

zdroj: Phone Arena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.